Zarząd KGHM: S nie ma racji

Tadeusz Markiewicz
opublikowano: 11-02-2002, 00:00

Zarząd KGHM uważa, że miedziowa Solidarność nie ma racji, wstępując w spór zbiorowy w sprawie wynagrodzenia. Związek wystąpił bowiem o przyznanie dodatkowej nagrody rocznej. Żądanie uzasadniono rekordowymi wynikami wydobycia rudy miedzi, produkcji koncentratu i miedzi elektrolitycznej oraz srebra. Zarząd KGHM uważa, że nagroda należy się tylko w przypadku osiągnięcia zysku netto.

— Po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego spółki za rok obrotowy 2001 przez WZA, które odbędzie się w maju lub czerwcu, mogą zaistnieć przesłanki uzasadniające wniosek o ewentualne gratyfikacje dla załogi za wyniki — twierdzi Dariusz Wyborski, rzecznik spółki.

— Trudna sytuacja na rynku pracy powinna skłaniać związkowców raczej do dbania o utrzymanie dotychczasowych miejsc pracy, a nie do dążenia do ich likwidacji. W związku ze wzrostem wynagrodzeń zarząd może ograniczyć koszty zwalniając część pracowników — twierdzą analitycy DM BZ WBK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zarząd KGHM: S nie ma racji