Zarzuty za prywatyzację Zelmera

PAP
opublikowano: 18-06-2008, 08:17

Wysocy urzędnicy ministerstwa skarbu usłyszeli prokuratorskie zarzuty w związku z zaniżeniem ceny rzeszowskiego Zelmeru - pisze "Nasz Dziennik".

Z kontekstu artykułu wynika, że chodzi o byłych urzędników, uczestniczących w procesie prywatyzacji tej spółki w 2005 roku: podsekretarzy stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa - Dariusza W. i Przemysława M. oraz dwóch innych pracowników tego ministerstwa - Jacka G. i Janusza R.

Prokuratura - informuje gazeta - ustaliła, że przy prywatyzacji Zelmeru w styczniu 2005 r. przychody Skarbu Państwa ze sprzedaży zakładu zostały zaniżone o ponad 42 mln złotych. Potwierdzili to biegli z Centrum Ekspertyz Gospodarczych w Poznaniu.

Prokuratura zarzuca podejrzanym wyrządzenie szkody w wielkich rozmiarach poprzez niedopełnienie obowiązku i nadużycie uprawnień związanych z piastowaną funkcją publiczną. Grozi za to od roku do 10 lat więzienia. Żaden z nich nie przyznaje się do winy.

Po ewentualnym skazaniu - poinformował "Nasz Dziennik" rzecznik rzeszowskiej prokuratury apelacyjnej Mariusz Kowal - sąd może orzec obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody w całości albo w części. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Zarzuty za prywatyzację Zelmera