Zasiłkowe wędrówki w Europie

DI
opublikowano: 24-02-2015, 00:00

Otwarte granice Unii Europejskiej stwarzają wiele nowych możliwości, także w zakresie pobierania zasiłków dla osób poszukujących pracy.

Brytyjscy politycy często podkreślają, że w ich kraju świadczenia dla bezrobotnych masowo pobierają Polacy. „The Guardian” potwierdza, że Polacy są najliczniejszą grupą obywateli unijnych, którzy otrzymują zasiłki dla bezrobotnych w Wielkiej Brytanii.

Dziennik zebrał dane, z których wynika, że takie świadczenia wypłacane są na Wyspach prawie 15 tys. naszych rodaków. Jesteśmy zdecydowanymi liderami, a na kolejnych pozycjach są Słowacy, Portugalczycy i Czesi. Nie tylko Polacy są specjalistami w takim sposobie na życie.

Obywatele Wielkiej Brytanii też nie stronią od takiego finansowania w innych krajach. Często decydują się na korzystanie z zasiłków poza swoją ojczyzną, choć nie robią tego w państwach wschodnich, które dołączyły do wspólnoty w 2004 r.

Co najmniej 30 tys. brytyjskich obywateli pobiera zasiłek dla bezrobotnych w krajach Unii Europejskiej — twierdzi „The Guardian”. Najpopularniejszymi kierunkami wędrówek Brytyjczyków są Irlandia, Niemcy, Francja i Hiszpania.

Decydującą kwestią przy wyborze kraju jest nie tylko nieduża odległość, ciepły klimat, ale także wysokość świadczeń. Dziennik twierdzi, że Brytyjczyk otrzymuje we Francji trzy razy tyle, ile dostaje na Wyspach bezrobotna osoba z Francji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu