Zbrojeniówka gotowa do strajku

Izolda Boguta
opublikowano: 23-07-2002, 00:00

Solidarność sektora zbrojeniowego ogłosiła od poniedziałku pogotowie strajkowe w zakładach zbrojeniowych i lotniczych na terenie całego kraju. 30 lipca odbędzie się godzinny strajk ostrzegawczy. Solidarność jest przeciwna przyjętej w maju przez rząd strategii przekształceń strukturalnych polskiego przemysłu obronnego.

— Likwidacja dwóch trzecich potencjału obronnego państwa, kilkunastotysięczne zwolnienia z pracy, brak programu pomocowego i rozsądnej koncepcji — to w skrócie zarys tej strategii — twierdzą związkowcy.

Sekcja uważa, że „tylko alternatywny program naprawy sektora obronnego, gwarantujący zabezpieczenie systemu bezpieczeństwa państwa, może być przez wszystkich akceptowany i wdrożony”. Jego elementem ma być m.in. pakiet gwarancji pracowniczych, który chce przedstawić na najbliższym posiedzeniu Komisji Trójstronnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Izolda Boguta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zbrojeniówka gotowa do strajku