ZDM odnowi wiadukty

Krzysztof Kluska
20-05-2002, 00:00

Warszawa. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetargi na wykonanie podstawowych remontów Trasy Toruńskiej. Chodzi o zabezpieczenie wszystkich zjazdów, estakad i obiektów mostowych.

Według Małgorzaty Gajewskiej, rzecznika ZDM, całość prac ma się zakończyć w październiku. Na razie nie wiadomo, ile będą kosztowały te remonty. Pieniądze na ten cel maja pochodzić z budżetu miasta.

Na TT konieczna jest rozbiórka środkowych części trasy, które stanowią zagrożenie dla transportu kolejowego, odbywającego się pod nimi.

— W tym roku chcielibyśmy jeszcze ogłosić przetargi na wykonanie remontów wiaduktu w al. Krakowskiej i na ul. Mickiewicza — informuje Małgorzata Gajewska.

Na oba te przedsięwzięcia potrzebne będzie około 50 mln zł. Niebawem powinniśmy poznać także wykonawcę generalnego remontu wiaduktu w Alejach Jerozolimskich. Obecnie trwa weryfikacja ofert złożonych przez firmy ubiegające się o kontrakt, który będzie wart około 20 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / ZDM odnowi wiadukty