Ze spółek

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 19-05-1999, 00:00

Ze spółekPTE EPOKA. Za trzy tygodnie rozpocznie się akwizycja Otwartego Funduszu Emerytalnego Epoka. Do działania ruszy 3,5 tys. akwizytorów. Epoka ma zorganizowane struktury sprzedaży w ośmiu okręgach i 62 oddziałach na terenie kraju. Ryszard Frączek, prezes PTE Epoka, przyznał, że liczy na dużą ilość klientów spośród pracowników firm tworzących akcjonariat (czyli m.in. KGHM Polska Miedź, elektrownie: Kozienice, Bełchatów i Turów czy Stocznia Szczecińska), którzy zarabiają dużo powyżej średniej krajowej. Podkreślił, że podstawowa różnica pomiędzy Epoką a innymi towarzystwami polega na tym, że żaden z akcjonariuszy nie ma pozycji dominującej.

PTE Epoka jest głównym sponsorem Inwazji Mocy, corocznej imprezy organizowanej przez rozgłośnię RMF FM w kilkudziesięciu miastach Polski. Łączny budżet funduszu przewidziany na marketing wynosi 29,5 mln zł. KO

ATLANTIS. Zgromadzenie wspólników Atlantis Mielec dokonało podziału zysku netto za 1998 r. wysokości 4 412 tys. zł przeznaczając na dywidendę dla Atlantis SA 4 mln zł.

COMARCH. Spółka otrzymała zamówienie od Polskiej Telefonii Cyfrowej na rozszerzenie systemu bezpiecznego zdalnego dostępu (SecurID) oraz wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem i monitoringu w oparciu o rozwiązania firmy Axent Technologies. Wartość zamówienia wynosi około 125 tys. USD.

DROSED. UOKiK nie zgłosił zastrzeżeń do nabycia przez spółkę udziałów Tomaszowskich Zakładów Drobiarskich ROLDROB w liczbie powodującej przekroczenie 50 proc. głosów na WZA.

ECHO. Spółka zawarła z firmą Mitex umowę o realizację przez Mitex centrum handlowego w Radomiu. Wartość umowy strony ustaliły na około 33,7 mln zł netto.

ELEKTROBUDOWA. Fundusz Pioneer 1 posiada 278 732 akcje spółki, co stanowi 6,20 proc. kapitału akcyjnego i uprawnia do wykonania 6,20 proc. głosów na WZA, zaś Fundusz Pioneer 3 posiada 273 390 akcji spółki, co stanowi 6,08 proc. kapitału akcyjnego oraz 6,08 proc. głosów na WZA.

LEASCO. W ramach umowy emisji zawartej z Bankiem Energetyki, spółka zobowiązana jest do wykupu bonów korporacyjnych o łącznej wartości 2,5 mln zł zgodnie z datą wykupu bonów korporacyjnych, tj. 17 maja 1999 r.

POLNORD. Zawarta została umowa ze spółką Złota Centrum, której przedmiotem jest wykonanie obiektu budowlanego obejmującego market handlowy i biura. Wartość umowy została ustalona na 6,34 mln zł.

PROSPER. Wojewoda małopolski zaakceptował wybór spółki na inwestora strategicznego Przedsiębiorstwa Zaopatrzenia Farmaceutycznego Cefarm w Krakowie.

SANOK. Spółka nabyła 9,5 tys. akcji własnych w celu ich umorzenia. Nabyte akcje uprawniają do oddania 9,5 tys. głosów na WZA. Łącznie spółka zakupiła 179 504 akcje, które uprawniają do oddania 179 504 głosów na WZA. WST

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ze spółek