Ze spółek

Artur Szymański
07-03-2002, 00:00

2 NFI. Rada nadzorcza PZU NFI Management — firmy zarządzającej majątkiem Drugiego NFI powołała Janusza Pałuckiego na stanowisko prezesa oraz Karola Cieślaka na wiceprezesa zarządu.

APEXIM. Spółka posiada niezaskarżalny w normalnym trybie wyrok sądu arbitrażowego w sprawie przeciwko LG Petro Bank, zasądzający na rzecz Apeximu kwotę 25,6 mln zł wraz z odsetkami. W tej sprawie toczą się dwa postępowania: jedno wytoczone przez LG Petro Bank, a drugie z wniosku emitenta. Żadne z nich nie zostało do chwili obecnej prawomocnie zakończone, a w związku z tym spór z LG jest nadal w toku.

BUDIMEX. GPW zawiesiła od czwartku notowania spółki. Powodem jest ogłoszenie wezwania do sprzedaży akcji spółki. Bliższe szczegóły nie są jeszcze znane. Wezwanie ogłosił hiszpański Ferrovial, który po konwersji akcji Budimeksu przez Kredyt Bank automatycznie przekroczył próg 50 proc. głosów na WZA spółki. W wyniku konwersji 1,12 mln akcji imiennych uprzywilejowanych co do głosu (1:5) serii E Budimeksu na walory zwykłe na okaziciela udział Kredyt Banku w głosach na WZA spadł z 18,57 proc. do 4,36 proc.

ELMONTAŻ WARSZAWA. Przedsiębiorstwo zawarło dwie umowy z Budexportem na wykonanie robót elektromontażowych na terenie osiedla Eko-Park. Łączna wartość ryczałtowa umów to 908,1 tys. zł plus VAT.

FAMOT PLESZEW. Gildemeister AG ogłosił wezwanie do sprzedaży akcji emitenta. Wzywający zamierza kupić ponad 216,4 tys. walorów płacąc 5 zł za sztukę i osiągnąć 100 proc. głosów na WZA. Zapisy będą przyjmowane od 11 marca do 15 kwietnia 2002 r. Gildemeister AG zamierza wycofać Famot-Pleszew z publicznego obrotu.

KREDYT BANK. BFI Serwis — podmiot zależny od Kredyt Banku kupił łącznie 156,5 tys. akcji Indykpolu stanowiących 5,01 proc. kapitału akcyjnego i 2,09 proc. głosów na WZA. Po transakcji bank wraz z BFI Serwis posiada prawie 913,53 tys. walorów Indykpolu, które uprawniają do wykonywania 12,18 proc. głosów na zgromadzeniu akcjonariuszy spółki.

MACROSOFT. Michał Michalak, wstępny przewodniczącego rady nadzorczej, kupił 20 249 akcji i zwiększył swój udział w głosach na WZA do poziomu 7,64 proc.

MOSTOSTAL GDAŃSK. Spółka zależna MG Pomorze otrzymła w dniu 5.03.2002 r. od Rafinerii Gdańskiej SA podpisany aneks do umowy wykonania remontów w Zakładzie Hydrokrakingu i Mediów Energetycznych oraz robót inwestycyjnych. Aneks zwiększa kwotę wstępnego szacunkowego wynagrodzenia z 1,2 mln zł do kwoty 6,54 mln zł.

OPTIMUS. BRE Bank sprzedał 450 tys. akcji spółki stanowiące 4,8 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZA.

PIA PIASECKI. Mirosław Kalicki — wiceprzewodniczący rady nadzorczej kupił 41,2 tys. akcji płacąc 6,20 zł za sztukę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu