Zginął Piotr Michalski, właściciel firmy Buma

DI, AZA
opublikowano: 17-05-2011, 11:28

W niedzielę wieczorem w wypadku samochodowym w Krakowie zginął Piotr Michalski, właściciel grupy Buma.

Piotr Michalski miał 37 lat, od dwóch lat jako szef Bumy kontynuował pracę swojego ojca - Jacka Michalskiego. Zginął w wypadku na ulicy ks. Józefa - jego porsche uderzyło w przydrożne drzewo.

Grupa Buma działa na rynku nieruchomości od 1991 r. Ma w dorobku ponad 1,7 tys. mieszkań i 300 domów jednorodzinnych.

Wśród projektów grupy są m.in. krakowskie osiedla Pychowice, Kliny Zacisze, Polana Żywiecka, Dominikanów, Pod Skałkami, Mała Góra, Dębowy Park oraz obiekty modułowe Bumati i budynki wielorodzinne w Londynie.

W ostatnich latach Grupa Buma koncentrowała się jednak głównie na budowie dużych kompleksów biurowych. Zrealizowała w Krakowie m.in. kompleks Buma Square Business Park, budynek biurowy Onyx i Rondo Business Park.

W rozmowie z "Pulsem Biznesu" w ubiegłym tygodniu Małgorzata Michalska, reprezentująca inwestora zapowiedziała, że po kilku latach przerwy firma wraca na rynek mieszkaniowy.

W trzech etapach inwestycji o nazwie Osiedle Familijne powstanie 320 mieszkań. Etap pierwszy obejmuje 90 lokali w dziesięciopiętrowym budynku. Osiedle realizowane jest przez spółkę Buma Development, należącą do Grupy Buma.

Na parterze pierwszego budynku będą lokale usługowe. Na osiedlowym dziedzińcu powstaną tereny zielone z placem zabaw. Do lokali parterowych przynależeć będą ogródki. Pod budynkiem znajdą się komórki lokatorskie i podziemny parking. Ceny mieszkań skalkulowano na 5,8 do 7,5 tys. zł za mkw.

Osiedle ma dobre połączenia komunikacyjne z centrum, w pobliżu znajdują się również obiekty handlowe. Zakończenie budowy pierwszego etapu przewidziano na pierwszą połowę przyszłego roku.

Grupa Buma nie rezygnuje jednak z budownictwa biurowego. Wznosi dwa kolejne obiekty komercyjne: Quattro Business Park i kompleks Green Office. Zostały one zaprojektowane w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Wszystkie budynki będą miały certyfikaty energetyczne.

— Chcieliśmy stworzyć biura przyjazne człowiekowi i przyrodzie — mówi Małgorzata Michalska reprezentująca inwestora.

W praktyce blisko 30 proc. terenu inwestycji zajmie zieleń.

Wszystkie obiekty wyposażone będą w systemy oszczędzające energię: panele solarne, ogniwa fotowoltaiczne i pompy ciepła, a także inteligentne systemy sterujące procesami ogrzewania i klimatyzacji. Projekty aranżacji wnętrz zakładają użycie materiałów z certyfikatami ekologicznymi.

Ponadto budynki będą produkowały mniej odpadów niż tradycyjne obiekty dzięki specjalnym systemom umożliwiającym selektywne gromadzenie w celu ponownego przetworzenia lub utylizacji. Obiekty będą wyposażone również w systemy ograniczające zużycie wody gospodarczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, AZA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Zginął Piotr Michalski, właściciel firmy Buma