Zielona energia to inwestycja w przyszłość

Partnerem publikacji jest Romgos Gwiazdowscy sp. z o.o.
opublikowano: 17-02-2022, 14:47
aktualizacja: 17-02-2022, 15:11

Pozyskiwanie zielonej energii cieszy się w Polsce stale rosnącym zainteresowaniem. Coraz więcej przedsiębiorstw nie tylko instaluje panele fotowoltaiczne, aby w ten sposób dostarczać prąd do swoich nieruchomości i linii produkcyjnych, ale traktuje odnawialne źródła energii jako doskonały sposób inwestowania kapitału. Do grona firm oferujących usługi na rynku OZE w tym roku dołącza Romgos Gwiazdowscy sp. z o.o.

Spółka Romgos Gwiazdowscy to czołowy wykonawca sieci gazowych w Polsce. Przez osiem lat obecności na rynku wybudowali już ponad 500 km rurociągów, z czego ponad 90 proc. to rurociągi przesyłowe o znaczeniu strategicznym dla Polski. Po niewątpliwym sukcesie na polu budownictwa inżynieryjnego nadszedł czas na spróbowanie czegoś nowego. Swoją przyszłość firma wiąże z odnawialnymi źródłami energii. Na koniec pierwszego półrocza 2022 planuje rozpoczęcie budowy farm fotowoltaicznych.

Ogłoszenie pakietu Fit for 55 zainspirowało firmę do rozważenia nowych strategii rozwoju. Rozpoczyna ona produkcję energii ze źródeł odnawialnych realizując inwestycje związane z budową farm fotowoltaicznych, farm wiatrowych i magazynów energii.

– Ogłoszenie w lipcu ubiegłego roku pakietu Fit for 55 zainspirowało nas do rozważenia nowych strategii rozwoju, które stopniowo wprowadzamy w życie. Postanowiliśmy rozpocząć produkcję energii ze źródeł odnawialnych, w tym celu wdrożyliśmy realizację inwestycji związanych z budową farm fotowoltaicznych, farm wiatrowych i magazynów energii – mówi Miszel Gwiazdowski, prezes zarządu Romgos Gwiazdowscy.

Przedsięwzięcia, które firma obecnie realizuje, zapewniają wytworzenie energii na poziomie 82 MW. Usługi te prowadzone są pod nadzorem wykwalifikowanych menedżerów i doświadczonych inżynierów z użyciem nowoczesnego i niezawodnego sprzętu gwarantującego wysoką jakość robót budowlano-montażowych oraz ich bezpieczeństwo.

– Naszym atutem jest kompleksowość usług: od projektu po wykonanie, a także elastyczne dopasowanie do potrzeb inwestora. Budujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, koncentrując się na realizowaniu wysokiej jakości budynków i budowli, zachowując przy tym należyte tempo prac oraz poziom cenowy – zapewnia Miszel Gwiazdowski.

– Nasz doświadczony zespół na każdym z etapów procesu inwestycyjnego jest gotów sprostać najtrudniejszym wyzwaniom – dodaje.

Ekologia to nie tylko pomysł na biznes, ale także znacząca kwestia w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Właściciele Romgos Gwiazdowscy mają ambitne plany, aby w ciągu najbliższych lat stać się firmą całkowicie neutralną klimatycznie. W tym celu inwestuje w nowoczesny i neutralny dla środowiska sprzęt, co pozwoli na ograniczenie emisji spalin.

Mamy bogate doświadczenie, profesjonalny zespół, dużo pomysłów i wiele do zaoferowania. Patrzymy w przyszłość z dużą dozą optymizmu – podsumowuje Miszel Gwiazdowski, prezes zarządu Romgos Gwiazdowscy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane