Zimowa ofensywa Browaru Amber

opublikowano: 03-11-2021, 20:00

Producent piwa z Bielkówka zakończył budowę bardziej efektywnej energetycznie linii rozlewniczej. A najnowszą piwną premierę zapakował w puszkę.

Przeczytaj tekst, a dowiesz się:

  • jakie nowości w swojej ofercie wprowadzi Browar Amber
  • jakie możliwości daje browarowi nowa linia rozlewnicza

Browar Amber stawia na rozwój produkcji. Właśnie zakończył pierwszą inwestycję w zrównoważony rozwój - nową linię rozlewniczą, która obsługuje ok. 20 tys. butelek na godzinę. Jak podkreśla Marek Skrętny, dyrektor marketingu i rozwoju Browaru Amber, nowa linia nie zwiększa prędkości produkcji, ale poprawia jakość rozlewu piwa. Pozwala też zaoszczędzić sporo energii, wody, a także znacząco zredukować ilość folii używanej przy pakowaniu palet.

– Co więcej, piwo dłużej zachowuje swoje walory i wolniej się starzeje. Są to parametry, które zawsze były na wysokim poziomie, ale teraz udało nam się je jeszcze poprawić. Inwestycja w nową linię rozlewniczą to dopiero początek zmian, które mają sprawić, że nasza firma będzie jeszcze bardziej przyjazna środowisku naturalnemu – zapowiada Marek Skrętny.

Kolejnym elementem polityki zrównoważonego rozwoju Browaru Amber jest optymalizacja opakowań. Najnowsza piwna premiera – American IPA – dostępna jest tylko w puszkach. Co ciekawe, browary rzemieślnicze coraz chętniej sięgają po ten rodzaj opakowania. W ubiegłym roku Browar Amber odnotował 10-procentowy wzrost sprzedaży rozlewanych do puszek piw Amber Pils i Amber Naturalny. Kilkudziesięcioprocentowe wzrosty notują m.in. Browar Nepomucen czy Pinta, a swoje piwa do puszek rozlewają też Browar Jana, Browar Maryensztadt i Inne Beczki.

– Puszka jest opakowaniem, które bez utraty jakości może być w nieskończoność poddawane recyklingowi. W przeciwieństwie do butelek zwrotnych, które często do browarów nie wracają, do ponownego przetworzenia trafia w Polsce ponad 80 proc. aluminiowych opakowań. Jest też opakowaniem lżejszym, co ułatwia jego przewożenie – wylicza zalety puszek Marek Skrętny.

Podczas transportu na jednej palecie producenci są w stanie zmieścić 1512 puszek o pojemności 0,5 l (dla porównania – butelek zmieści się mniej niż tysiąc). Aluminium nie przepuszcza też światła, co sprawia, że smak piwa jest niemal identyczny jak chwilę po rozlewie.

Jesień to na polskim rynku czas najciekawszych premier piwnych. To właśnie w tych miesiącach odbywa się najwięcej festiwali, na które browarnicy starają się przygotować zaskakujące nowości.

– Dopiero zaczynamy cykl premier. American IPA ma cytrusowy i tropikalny aromat ze zdecydowanym żywicznym finiszem, którą dopełniają słody pale ale oraz jasny pilzneński. W najbliższym czasie powrócimy jeszcze z Grand Imperial Porter Chili, w którym łączymy nuty gorzkiej czekolady z pikanterią chili. Szykujemy się do jeszcze jednej premiery. Na razie mogę powiedzieć tylko, że będzie to piwo o polskim rodowodzie z ciekawymi dodatkami – zdradza Marek Skrętny.

Browar Amber to jeden z najstarszych browarów rzemieślniczych w Polsce. Warzy piwo od 1994 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane