Złoto: 2000 USD za uncję w zasięgu ręki

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ S.A.
opublikowano: 28-07-2020, 11:51

Nie ulega wątpliwości, że początek bieżącego tygodnia jest wyjątkowo ciekawym czasem na rynku złota. Poniedziałkowa sesja przyniosła wybicie się cen kruszcu na nowe historyczne szczyty, natomiast dzisiaj rano notowania złota zaliczyły kolejny szybki rajd w górę, przekraczając poziom 1999 USD za uncję.

Oznacza to, że poziom 2000 USD za uncję znalazł się dzisiaj w zasięgu ręki inwestorów na rynku złota. Na razie ta psychologiczna bariera jednak nie została pokonana. Nie powinno to jednak dziwić. Poziom 2000 USD za uncję dla wielu inwestorów był już docelowym poziomem realizacji zysków i wielu z nich tuż poniżej tej bariery zamykało swoje długie pozycje. Ponadto, po kilku tak dynamicznych wzrostowych sesjach, odreagowanie spadkowe jest naturalnym następstwem.

Dzisiejsza sesja rozpoczęła się luką wzrostową i dynamicznymi wzrostami cen, ale nie można wykluczyć, że zakończy się zniżką, bowiem ostatnie godziny przynoszą już osuwanie się notowań tego kruszcu w dół. Nie oznacza to jeszcze słabości strony popytowej, a w perspektywie kolejnych tygodni i miesięcy ceny złota mają szansę na kontynuację zwyżek, zwłaszcza że wybiły się na nowe historyczne maksima.

Niemniej, bieżący tydzień przyniesie prawdopodobnie dużą nerwowość i szukanie stabilizacji na wykresie cen złota. Ważnym elementem układanki będzie wartość amerykańskiego dolara, ponieważ wykazuje ona negatywną korelację z notowaniami złota. To właśnie odbicie w górę wartości USD dzisiaj rano jest dodatkowym czynnikiem sprzyjającym odreagowaniu spadkowemu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane