Złoto najtańsze od prawie 3 tygodni

opublikowano: 21-05-2019, 20:37

Umocnienie dolara i wzrosty na rynkach akcji nie sprzyjały we wtorek notowaniom złota.

Indeks dolara wzrósł we wtorek o 0,2 proc. Jeff Wright, wiceszef GoldMining uważa, że umocnienie dolara wobec większości walut sygnalizuje iż inwestorzy wolą go niż złoto. Jego zdaniem, można oczekiwać dalszego osłabienia notowań kruszcu w tygodniu, w którym nie będzie wielu danych makro.

- Pomimo strachu przed wojną handlową, niepewności spowodowanej przez brexit i zbliżających się wyborów w Europie, apetyt inwestorów na bezpieczne przystanie pozostaje umiarkowany – powiedział Carlo Alberto De Casa, główny analityk ActivTrades. - Z technicznego punktu widzenia, pierwszym pozytywnym sygnałem byłoby odbicie do 1290 USD, a spadek poniżej ostatniego minimum 1266 USD otworzyłby drogę do dalszego spadku – dodał.

Na zamknięciu sesji na giełdzie nowojorskiej kurs uncji złota z czerwcowych kontraktów spadał o 0,3 proc. do 1273,20 USD. To najniższe zamkniecie od 2 maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy