Złoto wyraźnie drożeje

opublikowano: 08-02-2021, 17:29

Cena złota rośnie, bo rynek oczekuje dużej stymulacji w USA, która może podwyższyć inflację, donosi Reuters.

Cena złota na rynku spot rosła o 1,4 proc. do 1836,95 USD za uncję. W kontraktach terminowych złoto drożeje o 1,3 proc. do 1836,50 USD.

Demokraci z Białego Domu i Kongresu zmierzają do przeforsowania pakietu stymulacyjnego wartości 1,9 bln bez poszukiwania poparcia wśród Republikanów. Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała, że przyjęcie dużego pakietu wsparcia gospodarki pozwoli USA wrócić do pełnego zatrudnienia już w przyszłym roku.

- Mówiąc o pełnym zatrudnieniu do 2022 roku dzięki pakietowi wartości 2 bln USD Yellen zwiększyła prawdopodobieństwo wzrostu inflacji, co sprzyja notowaniom złota – powiedział Reutersowi Tai Wong, szef rynku derywatów na metale w BMO.

Notowaniom złota może sprzyjać także poniedziałkowym komunikat Tesli. Poinformowała w nim, że zainwestowała ok. 1,5 mld USD w bitcoina, ale wśród aktywów rezerwowych wskazała również złoto i „złote” ETF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane