Złoty będzie się stabilizował wobec euro

  • PAP
opublikowano: 22-11-2019, 17:09

Złoty w najbliższym czasie będzie oscylował wokół 4,30 wobec euro – uważają ekonomiści. Ich zdaniem dochodowość dziesięciolatek będzie poruszać się w szerokiej konsolidacji – 1,85-2,10 proc.

„Spodziewam się w najbliższym czasie stabilizacji złotego wobec euro na poziomie 4,30” - powiedział PAP Biznes główny ekonomista XTB Przemysław Kwiecień.

„Dzisiejsze odczyty z kraju i z zagranicy (produkcja przemysłowa i PMI dla strefy euro) były mieszane, choć sporym negatywnym zaskoczeniem okazały się dane na temat produkcji budowlano - montażowej. Gdyby +budowlanka+ zaczęła w przyszłości powtarzać tak słabe odczyty, wówczas mogłoby to stanowić źródło niepokoju” – dodał.

GUS podał w piątek, że produkcja przemysłowa w październiku rdr wzrosła o 3,5 proc. wobec konsensusu wzrostu o 2,3 proc. i po wzroście o 5,6 proc. we wrześniu, a produkcja budowlano-montażowa w październiku rdr spadła o 4,0 proc. wobec konsensusu wzrostu o 5,7 proc. i po wzroście o 7,6 proc. we wrześniu.

Jego zdaniem w przypadku głównej pary walutowej świata – EUR/USD – należy zakładać konsolidację w przedziale 1,09-1,12, dopóki na rynek nie napłyną dane na niekorzyść którejkolwiek ze składowych pary (np. silniejsze osłabienie wzrostu gospodarczego w USA).

RYNEK DŁUGU

Podczas piątkowych notowań panował zróżnicowany obraz na krajowym rynku długu skarbowego – na krótkim końcu doszło do minimalnych wzrostów dochodowości, natomiast na środku i końcu krzywej do spadków (ok. 3-4 pb).

„Uważam, że rentowność 10-letnich papierów będzie kontynuować ruch w przedziale konsolidacji 1,85-2,10 proc., zaś dwuletnich 1,35-1,40 proc. w najbliższym czasie” – powiedział PAP Biznes główny ekonomista XTB Przemysław Kwiecień.

Na rynkach bazowych spadki cen - rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji wynosi 1,759 proc., a niemieckich -0,356 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu