Złoty korekcyjnie słabszy, dolar nadal pod presją

Marek Wołos
opublikowano: 17-04-2008, 00:00

Na rynku złotego doszło wreszcie do realizacji zysków. Notowania EUR/PLN wzrosły. Na koniec dnia kurs euro przekroczył 3,42. Notowania dolara pozostawały pod presją spadków z powodu rekordowej zwyżki notowań EUR/USD. Kurs amerykańskiej waluty na krajowym rynku spadł do poziomu 2,14 zł.

Na rynku EUR/USD środowa sesja przyniosła rekordy. Kurs wspólnej waluty znalazł się blisko 1,60 USD. Po wzroście inflacji w Eurolandzie i słabych danych z rynku nieruchomości USA kurs euro przekroczył opór przy 1,5920 USD, osiągając 1,5970. W marcu inflacja w Eurolandzie wzrosła do 3,6 proc. Dane te przewyższyły oczekiwania analityków. Są zatem podstawy, by sądzić, że spadek notowań dolara będzie trwać. Kurs EUR/USD w każdej chwili może się znaleźć ponad 1,60. Celem stanie się wówczas 1,65. To teoretyczny zasięg wybicia, który sygnalizuje analiza techniczna.

Marek Wołos

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu