Złoty może się w poniedziałek umacniać

PAP
02-05-2008, 16:24

Zgodnie z przewidywaniami rynki finansowe nie były w piątek bardzo aktywne. Zdaniem dilerów rosnący apetyt na ryzyko wskazuje, że złoty w poniedziałek może się lekko umocnić. Inwestorzy na rynku długu oczekują na prognozę inflacji w kwietniu opracowaną przez resort finansów.

Obroty na rynku walutowym były piątek niskie, a na rynku długu znikome.

Kurs euro/złoty oscylował w granicach 3,4450-3,46. Do lekkiego umocnienia złotego doszło po publikacji danych z rynku pracy w USA.

"Obroty są dosyć niskie. Po publikacji trochę lepszych niż oczekiwano danych o liczbie miejsc pracy w sektorze pozarolniczym wzrósł apetyt na ryzyko na rynku. Nie wykluczam, że dojdzie do dalszego umocnienia złotego, chociaż nie musi ono być znaczne. W poniedziałek nie działa rynek londyński" - powiedział PAP Jacek Serek, diler rynku walutowego w BGK

Dolar umacniał się wobec euro na rynku międzybankowym po lepszych od oczekiwań analityków danych z rynku pracy w USA. Amerykańska waluta umocniła się do 1,5366 za euro z 1,5474 w czwartek po południu.

Amerykański Departament Pracy podał o 14.30, że w kwietniu liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych spadła o 20.000, podczas analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się spadku o 75.000.

Na rynku długu najważniejsza w poniedziałek będzie publikacja prognozy inflacji.

"Na rynku długu w piątek była znikoma aktywność inwestorów, w zasadzie nie było transakcji. Przyszły tydzień na rynku obligacji rozpocznie się publikacją MF o godz. 10.00 dotyczącą prognozy inflacji w kwietniu. Będzie to istotna informacja. Ekonomiści spodziewają się, że inflacja w kwietniu spadła do 3,9 proc. i im prognoza MF będzie odbiegała od tego poziomu, tym reakcja na rynku długu będzie większa" - powiedział PAP Marek Kaczor, diler PKO BP.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty może się w poniedziałek umacniać