Złoty odporny na dane

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
17-04-2014, 16:35

Nieco słabsze od oczekiwań dane z polskiej gospodarki nie wpłynęły na zachowanie par złotówkowych.

Kurs złotego pozostaje względnie stabilny także w obliczu sytuacji na wschodzie Europy. Pary z rodzimą walutą w crossie od kilku godzin korygują wcześniejsze wzrosty.

USD/PLN

Kurs USD/PLN wczoraj po południu ponownie pozytywnie przetestował średnioterminową linię trendu spadkowego poprowadzoną po maksimach z minionego miesiąca (patrz wykres). Nie zmienia to oczywiście obowiązującego w tym horyzoncie trendu bocznego na tym rynku. Od kilku godzin na tej parze dominuje jednak strona podażowa. Zejście poniżej poziomu 3,02 będzie oznaczało dalsze spadki do dolnego ograniczenia obecnej średnioterminowej konsolidacji (2,9990).

EUR/PLN

Korekta wzrostowa na parze EUR/PLN nie zdołała dotrzeć dzisiaj do strefy oporów 4,20 – 4,21 kształtowanej przez zgęszczenia zniesień sekwencji spadkowej z drugiej połowy marca (patrz wykres). W ostatnich godzinach kurs tej pary cofnął się, ale nie na tyle by jednoznacznie stwierdzić zakończenie ruchu w górę. Najbliższe istotne wsparcia przebiegają obecnie na poziomie 4,1660 i 4,1580 (geneza na wykresie). Dopiero sforsowanie kwietniowych minimów i jednocześnie średnioterminowej linii trendu wzrostowego będzie sygnałem zakończenia tej konsolidacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Złoty odporny na dane