Złoty technicznie wykupiony

DI
opublikowano: 17-03-2010, 00:00

Nasza waluta nieśmiało rośnie w siłę. To dopiero rozgrzewka? Tak przynajmniej uważają analitycy ING BSK. W tygodniowym komentarzu sugerują oni, aby "przejściowe osłabienia naszej waluty wykorzystywać do sprzedaży euro".

"Z technicznego punktu widzenia złoty jest już wykupionym aktywem (chociaż korekta do 3,90 zł za euro dała trochę ulgi). Dodatkowo Rada Polityki Pieniężnej obawia się szybkiego umocnienia i pojawiły się interwencje słowne prezesa Skrzypka" — czytamy w komentarzu ekspertów banku ING BSK.

Według analityków, z drugiej jednak strony wpływ oczekiwań na podwyżki na kurs złotego miał miejsce zaledwie parę dni, podczas gdy znaczna część pozycjonowania w złotym to zasługa konsekwentnego napływu środków na rynek papierów. Wycofanie się z zapowiedzi podwyżek stóp przez RPP tylko ugruntowało zasadność inwestycji w obligacje.

Według ING BSK rynek przygotowuje się również na duże prywatyzacje zaplanowane w drugim kwartale tego roku (chodzi o ofertę publiczną akcji PZU i Tauron, warte około 2 mld euro).

"Pozostajemy przy naszej rekomendacji sprzedaży EUR/PLN, chociaż krót- koterminowo nie wyklu-czamy nieco większej zmienności. Interwencje słowne nie będą jednak w stanie odwrócić trendu na umocnienie złotego. Dlatego też przejściowe osłabienia rekomendujemy wykorzystywać do sprzedaży euro" — zalecają specjaliści z ING BSK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu