Złoty umacnia się nieznacznie

Internet Securities
opublikowano: 24-05-2006, 15:19

Polska waluta lekko wzmacnia się wobec euro i dolara. Obecnie kurs EUR/PLN testuje poziom 3,9599 zł, natomiast kurs USD/PLN 3,0822 zł, co w stosunku do poziomów z wczoraj oznacza odpowiednio spadek o 0,4 i 1 grosz.

Polska waluta lekko wzmacnia się wobec euro i dolara. Obecnie kurs EUR/PLN testuje poziom 3,9599 zł, natomiast kurs USD/PLN 3,0822 zł, co w stosunku do poziomów z wczoraj oznacza odpowiednio spadek o 0,4 i 1 grosz.

Dziś głównym determinantem zmian na krajowym rynku międzybankowym, podobnie jak w ostatnich dniach, jest zachowanie eurodolara. Poranny wzrost EUR/USD z 1,2770 do 1,2865 dolara, po publikacji przez instytut Ifo lepszych od prognoz danych odnośnie klimatu gospodarczego w Niemczech, przełożył się na umocnienie złotego.

W bardzo niewielki stopniu na notowania złotego odbiły się gorsze od prognoz dane o kwietniowej sprzedaży detalicznej w Polsce. Jak poinformował Główny Urząd Statystyczny, sprzedaż wzrosła o 13,2 proc. rok do roku, podczas gdy średnia rynkowych prognoz wynosiła 15,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu