Zmarł „król hazardu” w Makau

Marek Druś
opublikowano: 26-05-2020, 09:41

W wieku 98 lat zmarł Stanley Ho, który zbudował od podstaw imperium hazardu w Makau, dzięki czemu stał się jednym z najbogatszych ludzi w Azji, donosi Reuters.

O śmierci Ho poinformowała we wtorek chińska telewizja publiczna. Jego prywatna spółka, Sociedade de Turismo e Diversões de Macau (STDM) ma udziały w niemal wszystkich rodzajach biznesów w Makau, od luksusowych hoteli po przewozy helikopterowe i wyścigi konne. Spółki giełdowe, w które zaangażowany był Ho, drożały po wiadomości o jego śmierci. Wartość flagowej, SJM Holdings, której kapitalizacja to ok. 6 mld USD, poszła w górę o 8,5 proc.

Stanley Ho
fot. Bloomberg

Urodzony w Hongkongu Ho był czterokrotnie żonaty i ma 17 dzieci. Był zmuszony restrukturyzować swój biznes po tym jak w wyniku sporu w rodzinie w 2012 roku wybuchła batalia prawna dotycząca jego majątku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane