Zmarł legendarny inwestor Irving Kahn

WST, MarketWatch
opublikowano: 27-02-2015, 21:08

W sędziwym wieku 109 lat zmarł legendarny inwestor Irving Kahn, który stał się słynny z zarobienia ogromnych pieniędzy w trakcie kryzysu w 1929 r. poprzez sprzedaż akcji. Ten do tej pory najstarszy profesjonalny inwestor na zawsze pozostawił swoje piętno na Wall Street, donosi serwis MarketWatch.

Do ostatniej chwili Kahn sprawował funkcję przewodniczącego Kahn Brothers Group, firmy której był współzałożycielem w 1978 r., która zarządza aktywami o wartości ponad 1 mld USD. Trzy razy w tygodniu przyjeżdżał do biura zlokalizowanego w sercu Manhattanu.

Nie podano przyczyn śmierci inwestora.

Kahn był uczniem i współpracownikiem Benjamina Grahama, profesora Columbia Business School i prawdopodobnie najbardziej wpływowego eksperta inwestycyjnego XX wieku.

Jak podaje Marketwatch, powołując się na ostatnie sprawozdanie złożone w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Kahn Brothers Group posiadała duże udziały w takich gigantach rynkowych jak: BlackBerry, Citigroup, BP, New York Times, Pfizer, PFE i Merck.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Zmarł legendarny inwestor Irving Kahn