Zmierzch morskich rozbójników

W 2014 r. piraci przeprowadzili siedem ataków i wszystkie zakończyły się ich niepowodzeniem — wynika z danych Międzynarodowego Biura Morskiego.

Tymczasem jeszcze w 2011 r. w strefie Półwyspu Somalijskiego, Morza Czerwonego i na północno-zachodnim Oceanie Indyjskim zdarzyło się aż 237 pirackich ataków. Spadła również liczba zakładników przetrzymywanych przez morskich rozbójników.

Trzy lata temu było to 1206 osób, a obecnie — 38 osób. W czerwcu po prawie czterech lata piraci uwolnili 11 marynarzy z Bangladeszu, Sri Lanki, Iranu i Indii, nie otrzymując w zamian nic lub niewiele.

Magazyn „The Christian Science Monitor”, który przygotował reportaż o somalijskich piratach, donosi, że w maju z działalności zrezygnował przywódca jednego z najgroźniejszych gangów w tym rejonie. Isse Yuluh poinformował, że „wyrzeka się piractwa” i będzie radził swoim towarzyszom, by zrezygnowali z tego „brudnego biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Zmierzch morskich rozbójników