Znany zarządzający zasilił Esaliens TFI

opublikowano: 07-01-2020, 14:11

Marcin Szuba, w przeszłości zarządzający funduszami akcji w TFI PZU i Lartiq TFI, dołączył do Esaliens TFI.

Marcin Szyba będzie pełnił funkcję dyrektora inwestycyjnego. Jego specjalizacją są spółki medyczne, dlatego też wkrótce w ofercie towarzystwa pojawi się rozwiązanie skoncentrowane na inwestycjach w tym sektorze. 

Człowiekiem, który rozkręcił segment medyczny w polskich TFI, jest Marcin Szuba. Zaczął w TFI PZU, następnie pracował w Trigon TFI (obecnie Lartiq TFI).
Zobacz więcej

OJCIEC SEGMENTU:

Człowiekiem, który rozkręcił segment medyczny w polskich TFI, jest Marcin Szuba. Zaczął w TFI PZU, następnie pracował w Trigon TFI (obecnie Lartiq TFI). Marek Wiśniewski

"Unikalne kompetencje nowego zarządzającego w zakresie branży medycznej będą również wykorzystywane w obecnie działających produktach, takich jak portfele akcyjne funduszy czy Pracownicze Plany Kapitałowe, które w ramach stosowanej polityki inwestycyjnej dają możliwość globalnego inwestowania" - podało towarzystwo, którego aktywa na koniec sierpnia 2019 r. miały wartość 4 mld zł.

- Zarówno wykształcenie, jak i dotychczasowa praktyka zawodowa Marcina są ściśle związane z branżą medyczną. Zapraszając go do współpracy, chcemy, by realizował i rozwijał swoje kompetencje, zarówno w ramach obecnych rozwiązań produktowych, jak i w zakresie nowych, dedykowanych rozwiązań, nad którymi intensywnie pracujemy, rozszerzając możliwości inwestycyjne oferowane klientom – mówi Piotr Rzeźniczak, członek zarządu Esaliens TFI.

Marcin Szuba, który posiada dyplom lekarski oraz wykształcenie w zakresie ekonomii i zarządzania w ochronie zdrowia, w TFI PZU stworzył autorskie fundusze, inwestujące w branży medycznej. W 2014 r. przeszedł do Trigon TFI, towarzystwa, które zmieniło nazwę na Lartiq TFI, a niedawno straciło pozwolenie na działalność. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu