Znikające linie przyniosą miliony

opublikowano: 22-07-2014, 00:00

Heine Allemagne stworzył spray, którym sędziowie wyznaczali miejsce wykonania rzutów wolnych podczas meczów niedawno zakończonego mundialu w Brazylii.

Zarobi na tym wynalazku miliony — informuje Eurosport. Wynalazca wpadł na pomysł w 2000 r., kiedy oglądał mecz kwalifikacyjny piłkarskich mistrzostw świata Argentyna — Brazylia, podczas którego piłkarze tworzący tzw. mur stale przesuwali się podczas wykonywania wolnego w stronę piłki.

Zobacz więcej

Heine Allemagne stworzył spray, którym sędziowie wyznaczali miejsce wykonania rzutów wolnych podczas meczów niedawno zakończonego mundialu w Brazylii.

— Zwróciłem na to uwagę, kiedy komentator powiedział, że chciałby doczekać dnia, gdy mur będzie stał we właściwej odległości. Pomyślałem, że musi być na to jakiś sposób. Tani, biodegradowalny produkt. Białe linie, które musiałyby znikać po jakimś czasie. Poszedłem do łazienki, wziąłem spray z pianką do golenia i narysowałem linię na ramieniu. Zobaczyłem, że to działa — mówi brazylijski wynalazca.

W rzeczywistości było trudniej, bo pianka do golenia okazała się zbyt trwała. Dlatego Allemagne musiał poeksperymentować, aby znaleźć formułę substancji znikającej po 60 sekundach. Okazało się, że najlepsza jest piana na bazie oleju roślinnego. Pozostało jeszcze wypromowanie produktu, co zajęło Brazylijczykowi… blisko dekadę. — Poświęciłem temu wynalazkowi 14 lat życia — mówi Heine Allemagne.

Opłaciło się. Pianka wykorzystywana jest przez sędziów w Ameryce Południowej. Wypromowały ją jednak dopiero mistrzostwa w Brazylii. Po mundialu na jej zastosowanie zdecydowało się wiele piłkarskich lig z całego świata. Puszka piany kosztuje równowartość ok. 15 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Znikające linie przyniosą miliony