Znikną włoskie kawiarki

opublikowano: 29-10-2018, 22:00

Bialetti, producent legendarnych już ciśnieniowych kafetierek do parzenia kawy, stoi na skraju bankructwa — poinformował The Local.

Tzw. moka pot albo kafetierki Bialetti, w Polsce nazywane „kawiarkami”, wkrótce mogą zniknąć z rynku. W piątek firma, która je produkuje, ogłosiła w komunikacie prasowym, że nie jest pewna, czy utrzyma się na rynku po latach walki o pozycję wśród trudności ekonomicznych i rosnącej konkurencji, m.in. ze strony popularnych ostatnio ekspresów kapsułkowych. Stoi przed wyzwaniem restrukturyzacji długu, który wynosi obecnie 68 mln EUR.

Posłuchaj: Kawa, czyli aromat, biznes, przyjemność i zdrowie >>

Alfonso Bialetti wynalazł ośmiokątne kafetierki w latach 30., a od tego czasu stały się one częścią porannego rytuału w milionach włoskich domów, i nie tylko. Przez dziesiątki lat spółka nazwana jego nazwiskiem wyprodukowała ich w nie zmienionym kształcie 105 mln. Aluminiowe naczynia do parzenia espresso to ikona włoskiego designu i część europejskiej kultury parzenia kawy.

Dziś rynek jest o wiele bardziej łaskawy dla kapsułek, wypromowanych 10 lat temu przez George’a Clooneya w reklamach Nespresso.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy