Zostało pięć tygodni

RYSZARD REIFF członek zarządu Todan Development
opublikowano: 27-11-2012, 00:00

RYNEK MIESZKANIOWY

Rządowy program Rodzina na Swoim miał ożywić rynek nieruchomości i dać szansę młodym na samodzielny start. W październiku liczba kredytów udzielanych w ramach programu była najwyższa od ponad roku. Ale ten boom potrwa tylko pięć tygodni, ponieważ z końcem roku program wygasa. Podobno powoduje zbyt wysokie koszty obsługi, wzrastające proporcjonalnie do liczby kolejnych kredytów.

W zamian rząd zaproponował program Mieszkanie dla Młodych, który wystartuje dopiero w 2014 r.

Główna różnica polega na tym, że dopłata z budżetu do kredytu mieszkaniowego będzie jednorazowa oraz uzależniona od liczby dzieci. Poza tym z nowego programu będą mogły skorzystać wyłącznie osoby przed 35. rokiem życia, planujące zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Ograniczy to znacznie liczbę jego beneficjentów, a przecież nie taka była idea preferencyjnych kredytów. Może więc, zamiast zmieniać cały program, wystarczyłoby tylko poprawić system obsługi?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RYSZARD REIFF członek zarządu Todan Development

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu