Zysk Apple wyższy od prognoz

opublikowano: 22-07-2014, 22:44

Apple sprzedało w minionym kwartale 35,2 mln iPhone’ów, o 12,7 proc. więcej niż rok wcześniej. To już drugi z rzędu kwartał dwucyfrowego wzrostu sprzedaży flagowego produktu spółki, pisze The Wall Street Journal.

W kwartale zakończonym 28 czerwca Apple osiągnęło 7,75 mld USD zysku. To wynik o 12,3 proc. wyższy niż rok wcześniej. Zysk na akcję spółki wyniósł 1,28 USD. Przychody spółki wzrosły o 6 proc. do 37,43 mld USD.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Średnia prognoz analityków, to 7,49 mld USD zysku, czyli 1,23 USD zysku na akcję, przy 37,99 mld USD przychodów. Oczekiwali oni także, że Apple sprzeda w minionym kwartale 35,9 mln iPhone’ów.

Rynek zareagował na wyniki Apple bez entuzjazmu. W handlu posesyjnym akcje taniały o około 0,6 proc.  

Chiny pozostają w centrum zainteresowania Apple. Sprzedaż iPhone’a wzrosła w tym kraju o 48 proc. dzięki współpracy z operatorem komórkowym China Mobile.

Jednak nie tylko smartfony ze znakiem jabłuszka spodobały się Chińczykom. Aż o 39 proc. podskoczyła sprzedaż komputerów Mac. 

Agencja Bloomberg podkreśla, że najnowsze wyniki Apple po raz kolejny pokazały jak mocna jest zależność amerykańskiego koncernu od flagowego produktu. Smartfon, który zadebiutował na rynku w 2007 r., odpowiada za około 70 proc. zysku Apple, wynika z danych ISI Group.

Gadżet okazał się żyłą złota i pomógł firmie stać się najbardziej wartościową na świecie. Kolejna, szósta generacja iPhone'a ma zadebiutować według rynkowych przypuszczeń już we wrześniu. Plotki mówią też, że Amerykanie zaoferują klientom smartfon z większym i bardziej wytrzymałym ekranem.

Takie wyniki osiągnął producent iPhone'a (źródło: Apple)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, ŁO, Bloomberg, wsj.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Zysk Apple wyższy od prognoz