Zysk Daimlera spadł w pierwszym kwartale

opublikowano: 26-04-2019, 11:15

Daimler zmaga się z gwałtownym spadkiem sprzedaży i wysokimi kosztami - wkrótce ma uruchomić program oszczędnościowy, informuje Spiegel.de.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy sprzedaż i zyski spadły związku ze osłabieniem działalności podstawowej i utrzymującymi się wysokimi wydatkami. Sprzedaż nieznacznie spadła z 39,8 do 39,7 mld EUR rok do roku. Zysk przypadający akcjonariuszom wyniósł około 2,1 mld EUR w porównaniu z 2,27 mld EUR w pierwszym kwartale 2018 r.

Daimler zmaga się obecnie z załamaniem sprzedaży jednostkowej, głównie z powodu zmian różnych modeli. W pierwszym kwartale, producent premium sprzedał o cztery procent mniej samochodów i pojazdów użytkowych na całym świecie. W Mercedes Benz sprzedaż spadła nawet o siedem procent.

W związku z trudnościami w branży i drastycznym spadkiem zysków, który Daimler odnotował w 2018 r. jako całość, grupa obiecała program redukcji kosztów, któremu mogą towarzyszyć ogromne redukcje zatrudnienia. Nie są jednak jeszcze znane żadne szczegóły na ten temat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu