Zysk Instalu razy cztery

ANP
opublikowano: 18-05-2009, 00:00

Krakowska spółka rośnie jak na drożdżach. Planuje wejść na nowe rynki i wzbogacić ofertę.

Krakowska spółka rośnie jak na drożdżach. Planuje wejść na nowe rynki i wzbogacić ofertę.

Instal Kraków, specjalizujący się m.in. w wykonywaniu oraz montażu instalacji w obiektach przemysłowych, ma się czym pochwalić. Po trzech pierwszych miesiącach roku skonsolidowany zysk netto firmy zwiększył się o 348,7 proc. (r/r) — do 4,9 mln zł. Skonsolidowane przychody wzrosły w tym okresie o 21,2 proc., do 64,4 mln zł.

— W I kwartale 2009 r. sukcesywnie zwiększaliśmy przychody z działalności podstawowej. Ponadto dodatkowe przychody uzyskaliśmy ze sprzedaży budowanych przez nas mieszkań — mówi Piotr Juszczyk, prezes Instal Kraków.

W ujęciu jednostkowym firma miała 55,79 mln zł (wzrost o 37,1 proc. r/r) przychodów. Zysk na działalnosci operacyjnej wyniósł 7,14 mln zł (wzrost o 576,9 proc. r/r), a zysk netto 4,76 mln zł (wzrost o 678,4 proc. r/r).

W 2009 r. zamierza utrzymać duży wzrost dzięki poszerzeniu działalności o nowe rynki i produkty. Szanse na rozwój widzi w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane