Zysk mierzy się ciężarówkami

Magdalena Budzińska
opublikowano: 05-12-2005, 00:00

Diler DAF nie zrażał się trudnymi początkami. Teraz ma salony sprzedaży i stacje serwisowe w całej północnej Polsce.

Historia firmy DBK rozpoczęła się w Olsztynie — stolicy Warmii i Mazur. W 1995 r. trzech wspólników założyło spółkę, która miała zajmować się sprzedażą części do samochodów ciężarowych oraz importem używanych pojazdów. Przełomowy okazał się 1997 r. — wówczas podpisano umowę z polskimi przedstawicielami DAF — holenderskiego producenta średnich i ciężkich pojazdów użytkowych. Od tego momentu DBK stał się autoryzowanym dilerem samochodów ciężarowych tej marki na terenie północnej Polski i obejmuje zasięgiem swojej działalności województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie oraz zachodniopomorskie.

Skromny start...

Osiągnięcia pierwszego roku działalności to zaledwie 45 sprzedanych samochodów. Jednak każdy kolejny był dla olsztyńskiego dilera coraz lepszy. Firma stopniowo poszerzała grono nabywców, zamykając 2004 r. rekordową liczbą 1200 dostarczonych ciężarówek. Podsumowanie 10-letniej aktywności to ponad 4,5 tys. nowych i używanych pojazdów DAF, które wyjechały z salonów oznaczonych logo DBK. Spółka nie tylko sprzedaje nowe auta, części zamienne i naczepy, zapewnia także serwis, system szybkiej pomocy drogowej oraz asystę przy wyszukiwaniu źródeł finansowania zakupu.

— Przynależność do holenderskiej grupy kapitałowej daje stabilne zaplecze finansowe, które umożliwia wszechstronny rozwój i realizację wytyczonych celów. Sprawna organizacja oraz umiejętne zarządzanie doprowadziło do szybkiego rozwoju i przeobrażenia się z pozycji lokalnego dilera w firmę obejmującą swoim zasięgiem północną Polskę — twierdzi Ireneusz Sobieski, prezes DBK.

...i imponujący efekt

Silna struktura, rozbudowana sieć sprzedaży, liczne stacje serwisowe, szerokie grono lojalnych klientów to rezultaty dziesięcioletniej aktywności na rynku motoryzacyjnym. Dynamiczny rozwój ma zaś odzwierciedlenie nie tylko w imponującej liczbie sprzedanych aut i rekordowych obrotach, ale również w szerokim wachlarzu usług. Wynikiem konsekwentnie realizowanego założenia kompleksowej obsługi klienta było powstanie kilku spółek zależnych, takich jak DBK Trucks, Eurotrailer, zajmującej się sprzedażą naczep Kogel, oraz leasingowej spółki NL. Razem tworzą one grupę DBK.

— Konkurencyjność i wysokie wymagania rynku stanowią motywację do utrzymywania przedsiębiorstwa na wysokim poziomie. Wszystkie stacje serwisowe to nowoczesne i wzorcowo wyposażone punkty naprawcze o szerokim zakresie autoryzacji, w których dokonujemy napraw naczep, przyczep, zabudów i autobusów. Zajmujemy się wszystkim, co dotyczy ciężarówek, ze szczególnym uwzględnieniem marki DAF. Szybkie i profesjonalne działania naprawcze zapewniają dużą liczbę zleceń. Nasz klient to kierowca ciężarówki z ładunkiem, który musi na czas dotrzeć do celu. W związku z tym jakość i czas to podstawa —podkreśla Ireneusz Sobieski.

Przyznaje, że nie brakuje mu pomysłów i perspektyw rozwoju. Od roku firma jest przedstawicielem producenta naczep Kogel. W planach DBK jest uruchomienie w Gdańsku jednej z najnowocześniejszych stacji serwisowych w sieci DAF, wzbogacenie oferty sprzedaży o pojazdy dostawcze do 3,5 t, a także uzyskanie certyfikatu ISO 9001:2000.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Budzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Aktualności / Zysk mierzy się ciężarówkami