Zysk z europejskich rynków

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 02-08-2013, 00:00

Oddział bankowości prywatnej Raiffeisen Polbanku przyjmuje zapisy na dwuletni produkt strukturyzowany „Optimum” oparty na funduszu Ethna — Aktiv E, który inwestuje w obligacje i akcje, koncentrując się głównie na rynkach europejskich oraz krajach OECD. Zysk z niego będzie zależał od wzrostu wartości instrumentu bazowego między datami obserwacji — początkowej oraz końcowej, i będzie proporcjonalny do wzrostu wartości jednostek funduszu z uwzględnieniem współczynnika partycypacji w przedziale od 65 proc. do 85 proc.

— Fundusz Ethna — Aktiv E, dzięki aktywnemu zarządzaniu, może dopasować skład portfela do aktualnych warunków. Jednostki Ethna — Aktiv E są wyceniane od 2009 r. i tylko w 2011 r. odnotowały ujemną stopę zwrotu. W pozostałych latach zawierała się ona w przedziale od 7,28 proc. do 9,96 proc. — tłumaczy Łukasz Kiełboń, odpowiedzialny za produkty strukturyzowane we Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Minimalna wpłata na inwestycję wynosi 10 tys. zł. Bank nie pobiera opłaty manipulacyjnej, ale wcześniejsze zerwanie umowy będzie kosztowało 8 proc. wpłaty plus 200 zł. Zapisy będą przyjmowane do 22 sierpnia.

Zdaniem „PB”:

Zaletą inwestycji jest zwolnienie z podatku od zysków kapitałowych, brak opłaty wstępnej i prosty sposób naliczania zysku; wadą ograniczenie premii przez wskaźnik partycypacji i bardzo wysoka opłata likwidacyjna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu