11bit wypuści drugi dodatek do swojego hitu

opublikowano: 31-10-2018, 13:15

W czwartą rocznicę premiery gry „This War of Mine”, czyli 14 listopada 2018 roku, 11 bit studios, wypuści na rynek drugi dodatek z zainicjowanej rok temu serii „TWoM: Stories”. Pierwszy sprzedał się w liczbie kilkuset tys. szt.

Tytuł dodatku to  „TWoM: Stories – The Last Broadcast”. Zadebiutuje w cenie 14,99 zł/3,99 USD/EUR. Jest on znacznie większy od poprzedniego pod względem zawartości. Będzie dostępny na Steam, GOG.com, Humble Store i innych cyfrowych sklepach.

Pierwszy dodatek do „TWoM” z serii „TWoM: Stories" sprzedał się w liczbie kilkset tys. kopii
Zobacz więcej

This War of Mine

Pierwszy dodatek do „TWoM” z serii „TWoM: Stories" sprzedał się w liczbie kilkset tys. kopii 11bit studios

- Połączyliśmy siły z Meg Jayanth, autorką znaną między innymi ze stworzenia fabuły do wielokrotnie nagrodzonej gry „80 days”, żeby razem wykreować nową opowieść w „This War of Mine” – mówi Grzegorz Miechowski, prezes  11 bit studios. 

Przyznaje, że stworzenie DLC zajęło spółce nieco więcej czasu niż wcześniej zakładano. 

- Ale tak tworzymy gry w 11 bit studios. Iterujemy projekty niezliczoną ilość razy, aby na końcu dostarczyć historie, które mocno zapadają w pamięć – mówi. 

Główny motyw dodatku to cena, jaką płacą ludzie za mówienie prawdy.

Pierwszy dodatek do „TWoM” z serii „TWoM: Stories: zadebiutował 14 listopada 2017 roku. Został pozytywnie przyjęty przez graczy, którzy do tej pory kupili kilkaset tysięcy jego kopii wydłużając tym samym monetyzację podstawowej wersji „TWoM”.

Gra „This War of Mine”, która miała premierę w 2014 r., sprzedała się do tej pory w liczbie ponad 3 mln szt tylko na PC. Szacunek ten nie uwzględnia wersji na konsole, czy urządzenia mobilne, na które zostały ściągnięte setki tys. egzemplarzy.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu