Czytasz dzięki

1,5 bln EUR na transport

opublikowano: 20-04-2016, 22:00

Unijny transport wymaga ogromnych inwestycji. Przynajmniej 1,5 bln EUR. Inaczej utkniemy w korkach.

Znaczy: utkniemy bardziej. Jerzy Buzek, były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, był jednym z gości szóstej edycji konferencji, organizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów „Transport Research Arena”. W swoim wystąpieniu ostrzegał, że w następnych latach trzeba wydać właśnie 1,5 bln EUR, by poradzić sobie z transportem w UE.

— W przeciwnym razie w 2050 r. koszty stania w korkach wzrosną o 80 proc. — mówił Jerzy Buzek. Według niego, największą słabością transportu w Unii Europejskiej jest brak koordynacji między różnymi regionami i systemami transportowymi. Choć, jak powiedział, i tak pod względem infrastruktury transportowej sytuacja w Europie jest lepsza niż w wielu innych regionach świata. Jest tu 4,5 mln km dobrych dróg, 200 tys. km linii kolejowych i 400 lotnisk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane