3 razy „kupuj” dla dystrybutorów leków

MBL
opublikowano: 10-06-2013, 00:00

Krzysztof Kozieł z BM Banku BGŻ przyjrzał się kondycji branży farmaceutycznej. Analityk rekomenduje kupno akcji Neuki, Farmacolu i Pelionu.

W opinii DM Banku BGŻ największy potencjał wzrostu kursu mają papiery Neuki. Cena docelowa wynosi 201,3 zł — to o 31 proc. powyżej kursu na GPW. Drugie miejsce na podium zajmuje Farmacol. Wycena zaproponowana przez Krzysztofa Kozieła opiewa na 66,33 zł, czyli kurs powinien skoczyć o 30 proc. Najmniej będzie można zarobić, kupując walory Pelionu. Cena docelowa to 86,26 zł — 7 proc. powyżej ceny rynkowej. Specjalista zwraca uwagę, że w I kwartale 2013 r. rynek dystrybucji farmaceutyków był o 18 proc. większy niż przed rokiem. Według Krzysztofa Kozieła, w kolejnych kwartałach tempo utrzyma się w przedziale 4-5 proc., co oznacza, że w całym 2013 r. rynek wzrośnie o około 8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBL

Polecane