Czytasz dzięki

3 rekomendacje z BM Santandera

opublikowano: 28-09-2018, 12:25

Analitycy biura maklerskiego Santander Banku Polska wzięli pod lupę akcje Alumetalu, Grupy Kęty i Benefit Systems.

W każdym z przypadków zalecenie brzmi "kupuj".

Cena docelowa akcji Alumetalu to 56,6 zł, a do tej pory rekomendacja brzmiała "trzymaj". Wycena Grupy Kęty to natomiast 435 zł. 

"Sądzimy, że w średnim terminie obie spółki będą czerpać korzyści z uruchamianych stopniowo nowych mocy produkcyjnych (Alumetal zwiększył je o około 10 proc., Kęty o 17 proc. w porównaniu ze stanem na koniec 2017 r.). Powinno im towarzyszyć stabilne zachowanie marż, przy czym jednym z największych problemów będą koszty energii (w scenariuszu negatywnym przekładające się na spadek marży EBITDA o ok. 120 pkt. baz.)" - napisał w raporcie, wydanym 19 września o godz. 8.24 Michał Sopiel.

Jego zdaniem, wycenę powinny dodatkowo wspierać solidne perspektywy wypłaty dywidendy w obu spółkach. W Alumetalu stopa dywidendy może wynieść 10 proc., w Kętach 5,8 proc.

"Wskaźnik EV/EBITDA spółki Alumetal w latach finansowych 2018 i 2019 szacujemy odpowiednio na 6,3 i 6,4. Z naszych prognoz wynika, że dla Kęt wskaźnik ten zbliży się w tych samych latach odpowiednio do poziomów 8,7 i 8,2" - dodaje analityk.

Raport dostępny jest w załączniku Rekomendacja dla Alumetalu i Grupy Kęty 19 IX 2018

W raporcie na temat Benefit Systems cenę docelową wyznaczono na 1344 zł. Grzegorz Balcerski, autor raportu, wydanego 28 września o godz. 11.23, spodziewa się bardzo dobrych wyników spółki w kolejnych kwartałach.

"Obecnie spółka notowana jest na względnie wysokim 2018 P/E na poziomie 22,9, ale dzięki świetnemu wzrostowi kart sportowych (+ 115 tys. r/r w Polsce i + 81 tys. r/r za granicą w 2018 r.), sprzyjającym warunkom rynkowym, rosnącej aktywności sportowej, śmiałej i przemyślanej ekspansji zagranicznej, a wreszcie rozwojowi sieci klubów fitness, Benefit oferuje wzrost EBITDA o 23 proc. i 21 proc. w odpowiednio 2018 i 2019 r." - napisał w raporcie analityk.

Jak podkreśla, środki zgromadzone w ostatniej emisji akcji, wraz z solidnym operacyjnym cash flow, powinny z łatwością pokryć program inwestycyjny spółki, który przyczyni się do dalszego rozwoju podstawowego produktu - kart sportowych. Wejście do Chorwacji i Grecji powinno jego zdaniem przyspieszyć ekspansję zagraniczną, ponieważ oba rynki dobrze wpisują się w strategię Benefit.

Raport dostępny jest w załączniku Rekomendacja dla Benefit Systems 28 IX 2018

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane