5 gorących spółek na sesji 16 VI 2021

opublikowano: 16-06-2021, 11:17

Na sesji w środę wyróżniają się CD Projekt, Mirbud, KGHM, VEE i Novina.

1. Duże wahania towarzyszą dziś notowaniom akcji CD Projektu, którego flagowa gra “Cyberpunk” wróci 21 czerwca do sklepu Sony po półrocznej banicji za zbyt niska jakość. Kurs, który wczoraj mocno rósł przed oficjalną informacją, dziś rozpoczął od zwyżki o 4 proc., ale dość szybko byki wytraciły impet i notowania się zaczerwieniły. Próba sił trwa>>

2. Podwyższone obroty towarzyszą spadkowi kursu Mirbudu. Budowlana spółka urosła od początku roku o 42 proc., ale ostatnio dopadła ją korekta - w 10 sesji kurs spadł o 10 proc.

3. Koryguje się też kurs KGHM wraz ze spadkiem “gorączki” na surowcach. Warto przeczytać, dlaczego fundusz Quercusa zmienił miedź na ropę>>

4. Nie opada natomiast gorączka spekulacyjna na akcjach spółki VEE z NewConnect, która drożeje kolejną sesję z rzędu przy zwiększonych obrotach. W 10 dni kurs urósł o 235 proc.

5. Gorący kapiiał odpływa natomiast Novina, która ujawniła zręby nowej strategii. Są w niej takie hasła, jak fintech, OZE, konopie i gaming oraz zapowiedź poszukiwania kapitału - dłużnego i akcyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane