5 gorących spółek na sesji 19 IX 2022

opublikowano: 19-09-2022, 12:35
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na sesji w poniedziałek, 19 września, wyróżniają się CD Projekt, Drago, Dino Polska, Coal Energy i Vigo.

1. Przy dużych obrotach rośnie (choć już nie tak mocno, jak na początku sesji) kurs CD Projektu. Dobre przyjęcie serialu anime na podstawie „Cyberpunka” i cenowy rabat przełożyły się na wzrost zainteresowania grą. W weekend grało w nią najwięcej osób od stycznia 2021 r. Więcej...

2. Rośnie kurs Drago Entertainment. Spółka podała przed sesją informacje o liczbie sprzedanych kopii gry “Food Truck Simulator”. Daleko do sukcesu “Gas Station Simulatora”, ale też inwestorzy nie budowali wielkich oczekiwań.

3. Spadają notowania Dino Polska. W “PB” piszemy dziś o tym, że kilkaset milionów złotych przeznaczy sieć supermarketów Kaufland na nowe obiekty w pięciu miastach. Wystartowały już dwa przetargi — w Katowicach i Gdyni. Więcej...

4. Kolejną sesję z rzędu w centrum uwagi gorącego kapitału jest ukraińska spółka górnicza Coal Energy. Wieści ze spółki jednak jak nie było, tak nie ma.

5. Mocno spada kurs Vigo Photonics. Przy okazji publikacji wyników za I półrocze przyznano, że realizacja planu sprzedaży i EBITDA na 2022 r. nie będzie możliwa. Spółka przesuwa też część inwestycji na 2023 r.

“Wyniki są poniżej naszych oczekiwań ze względu na ogólnie wyższy poziom kosztów (w tym szczególnie koszty związane z ekspansją w USA oraz wzrost kosztów materiałów). Co więcej, spółka obniżyła cel sprzedażowy na 2022 z 10% wzrostu r/r do płaskich oczekiwań r/r), jak również zasygnalizowała istotną presję kosztową” - komentują analitycy Ipopemy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane