5 gorących spółek na sesji 2 XI 2022

opublikowano: 02-11-2022, 10:56
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na sesji w środę, 2 listopada, wyróżniają się PGE, Polimex, KGHM, Elektrotim i Bumech.

1. W górę idą notowania PGE po serii “atomowych” newsów. Koncern został - obok ZE PAK i koreańskiego KHNP - jedną ze stron listu intencyjnego dotyczący planu rozwoju elektrowni jądrowej w Pątnowie. Więcej...

2. Drugą sesję z rzędu wyraźnie rosną notowania Polimeksu, bo inwestorzy widzą w spółce beneficjenta inwestycji w atom w Polsce.

3. W górę idzie kurs KGHM, a przyczyn należy się doszukiwać w doniesieniach z Chin, gdzie spekuluje się o stopniowym odejściu przez władze od polityki “zero covid”.

4. Drożeją akcje Elektrotimu dzięki informacji o wyborze przez PGE Dystrybucja oferty spółki na budowę linii kablowej w Łodzi. Wartość oferty to 29,95 mln zł netto. Ponadto MON podjął decyzję o budowie zapory na granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Elektrotim ma doświadczenie z budowy zapory na granicy z Białorusią.

5. Załamały się notowania Bumechu po publikacji niższych od oczekiwań wstępnych wyników za III kwartał. Więcej...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane