5 gorących spółek na sesji 21 XI 2022

opublikowano: 21-11-2022, 12:23
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na sesji w poniedziałek, 21 listopada, zwraca uwagę dynamika zmian kursów CD Projektu, Pepco, SimFabric, KGHM i Columbisa Energy.

1. Kurs CD Projektu spada wyraźnie drugą sesję z rzędu, a przyczyn należy się doszukiwać w opinii, jaką spółka wysłała do rzędu, alarmując o ryzyku dla branży, jakie niesie wdrożenie przez UE nowych zasad dotyczących praw autorskich. Spółka ostrzega, że zasada dotycząca transparentności (pozwala ona twórcom na regularne żądanie wynagrodzenia i informacji dotyczących ich wkładu w produkt końcowy) może być niewykonalne w branży gier.

2. Mocno w górę idzie kurs Pepco po rekomendacji od analityków Goldman Sachsa. Więcej...

3. Mocno w górę idzie kurs SimFabrica po tym, jak spółka poinformowała o zwrocie kosztów produkcji przez grę “Quantum Storm” w 72 godziny od premiery. Więcej...

4. Spada kurs KGHM, co ma związek z doniesieniami z Chin, dotyczącymi pandemii koronawirusa. Więcej... Sytuacja w Chinach jest oczywiście kluczowa dla cen miedzi>>

5. Notowania Columbusa podskoczyły o 20 proc. po komunikacie o przyjęciu przez spółkę wiążącej oferty od Engie Zielona Energia na zakup za 97,6 mln EUR + zmienne farm fotowoltaicznych o mocy 102,5 MW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane