8 rzeczy, których lepiej nie podgrzewaj w mikrofalówce

AD, The Daily Meal
22-01-2015, 13:26

Choć kuchenka mikrofalowa jest dziś - także w Polsce - popularnym i oswojonym urządzeniem, nawet wieloletni użytkownicy próbują w niej czasem podgrzewać rzeczy, które nigdy nie powinny się tam znaleźć.

Listę przypomina serwis The Daily Meal, opierając się na statystykach błędów najczęściej popełnianych w obsłudze mikrofalówek. Niektóre z wymienionych rzeczy mogą być dla nas oczywiste, ale niektóre - być może zaskoczą okazjonalnych użytkowników tych urządzeń.

7. Plastik
Wyświetl galerię [1/8]

7. Plastik

Jeśli plastikowe opakowanie, w którym chcesz podgrzewać jedzenie nie ma oznaczenia, że nadaje się do mikrofalówek, lepiej nie próbować. Zbyt duże ryzyko roztopienia i trudnych do usunięcia zabrudzeń we wnętrzu kuchenki. RGB Stock

Zasada działania kuchenek mikrofalowych jest bardzo prosta: mikrofale, czyli fale radiowe o określonej długości (pomiędzy podczerwienią a ultrakrótkimi) wprawiają cząsteczki wody, obecne w podgrzewanym jedzeniu w drgania rotacyjne. Energia cząsteczek wody jest przekazywana innym cząsteczkom danego produktu, przez co wzrasta jego temperatura.

Jednak budowa fizyczna i chemiczna niektórych składników żywności powoduje, że w kuchence mikrofalowej nie reagują one tak, jak byśmy sobie tego życzyli.

>> Kliknij, aby poznać 8 rzeczy, których lepiej nie gotować w tym urządzeniu:

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, The Daily Meal

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / 8 rzeczy, których lepiej nie podgrzewaj w mikrofalówce