9 branż pod lupą analityków

opublikowano: 07-10-2018, 22:00

Analitycy DM mBanku wskazali faworytów z najważniejszych sektorów giełdowych.

Walory Pekao i Alior Banku mają największy potencjał w sektorze finansowym, który — w ocenie analityków — ma przed sobą rekordowe wyniki, co powinno wspierać sentyment, biorąc pod uwagę atrakcyjne wyceny. Spore wyzwania stoją przed sektorem chemicznym, ze względu na wysokie ceny gazu, węgla i energii. Faworytem DM mBanku jest Ciech, a w przypadku Grupy Azoty eksperci liczą na techniczne odbicie kursu. W sektorze paliwowym najciekawsze propozycje do PGNiG i MOL, a dla specjalistów zaskoczeniem jest pozytywny sentyment wokół PKN Orlen i Lotosu, ze względu na presję na marże rafineryjne. Pod presją są też notowania Energii i Tauronu, beneficjentami rekordowych cen energii, węgla i CO 2 są natomiast PGE i Enea.

Z branży TMT DM mBanku poleca walory Asseco, Atende, Asseco South Eastern Europe i Comarchu, z branży mediów — Agora, z telekomów — Orange Polska. Wśród spółek przemysłowych faworyci to Amica, Famur, Forte i Kernel, w budownictwie Elektrobudowa, Erbud i Unibep. Analitycy podtrzymują dobrą opinię o sektorze deweloperskim.

„Liderzy rynku nie zawiedli w sezonie wyników i utrzymali wysoką rentowność przy silnym wzroście przychodów. Oczekiwany przez nas spadek sprzedaży mieszkań w trzecim kwartale nie wpłynie na nasze pozytywne nastawienie do sektora” — głosi raport, wydany 1 października.

W sektorze handlowym DM mBanku podtrzymał pozytywne nastawienie do walorów CCC, Eurocashu, LPP, Bytomia i Vistuli. Jak zaznaczono, niesprzyjająca pogoda we wrześniu przełoży się na słabe wyniki sprzedaży w ubiegłym miesiącu i całym trzecim kwartale, ale specjaliści spodziewają się odbicia w październiku ze względu na przesunięcie popytu i efekt niskiej bazy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy