Abramowicz chce wejść do Polski

MEW
opublikowano: 04-02-2013, 11:06

Brytyjski Truphone, oferujący niskie ceny operator, ma nowego właściciela – Romana Abramowicza. Polska jest jednym z kierunków jego ekspansji.

WIĘCEJ WE WTORKOWYM "PB" >>

Roman Abramowicz, fot. Bloomberg
Roman Abramowicz, fot. Bloomberg
None
None

Truphone, wywodzący się z telefonii internetowej operator walczący o rynek ceną, ma nowego właściciela. Rosyjski miliarder, Roman Abramowicz objął 23,3 proc. akcji za 70 mln GBP, co wycenia całą spółkę na 300 mln GBP.

- Truphone wykorzysta te środki by otworzyć działalność w Holandii, Hong-Kongu, Polsce, Niemczech i Hiszpanii w tym roku. Rozmawia z partnerami na temat wejścia do kolejnych krajów. Ta poważna międzynarodowa ekspansja pozwoli na zwiększenie obszary działalności Truphone ponad dwukrotnie w ciągu najbliższych 12 miesięcy i odzwierciedla kolejną fazę realizacji ambitnych planów rozwoju firmy – napisała spółka w komunikacie, który przytacza strona rp.pl.

Dzięki inwestycji Romana Abramowicza, Truphone chce zatrudnić 500 osób w ciągu najbliższych 18 miesięcy i wprowadzić kolejne innowacje technologiczne.

Truphone to brytyjski operator, wywodzący się z telefonii internetowej. Teraz oferuje analogiczne możliwości tanich rozmów także posiadaczom kart SIM.  Korzystając z aplikacji Truphone, mogą oni rozmawiać przez telefon, korzystać z transmisji danych i wysyłać SMS-y do krajów, w których obecny jest Truphone po lokalnych stawkach (oczywiście dochodzi do tego cena standardowego abonamentu u operatora komórkowego).

Obok siedziby w Londynie, firma ma też biura w USA, Australii, Singapurze, Hong-Kongu i Hiszpanii. Operator podaje, że jego aplikacja działa w 220 krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane