Czytasz dzięki

Aerofłot dostanie 1 mld USD wsparcia

opublikowano: 09-10-2020, 17:55

Rosyjski flagowy przewoźnik lotniczy ogłosił, że państwo obejmie warte 50 mld rubli akcje spółki w ofercie wartości 80 mld rubli (1,0 mld USD), donosi Reuters.

Aerofłot sprzedaje akcje w ofercie publicznej w Moskwie, która ma zakończyć się 26 października. Podczas budowania książki popytu pozyskał już 39,1 mld rubli, z czego 9,1 mld rubli zadeklarowało państwo. Rząd, który kontroluje obecnie 51,7 proc. akcji Aerofłotu, zrealizuje jeszcze prawo do kupna akcji za 40,9 mld rubli, wynika z informacji przekazanych przez spółkę. Po doniesieniach, że nowe akcje sprzedawano po 60 rubli giełdowy kurs spółki, który wynosił w środę 65,86 rubli, spadł o 8,8 proc.

Fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Samoloty Aerofłotu na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie

Fot. Bloomberg

Fundusz inwestycyjny Rosji ogłosił, że w ofercie akcji Aerofłotu wzięły udział „wiodące fundusze majątkowe państw” z Bliskiego Wschodu.

Rosyjskie Ministerstwo Transportu ogłosiło, że lotniczy ruch pasażerski spadnie w tym roku w kraju o 53 proc. do 60 mln ludzi. Aerofłot informował w sierpniu, że jego przychody w drugim kwartale spadły o 85 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane