Agenci mają polisy na weekend

Artur Lisowski
opublikowano: 18-05-2000, 00:00

Agenci mają polisy na weekend

Przedsiębiorcy wybierający się na weekendowy wyjazd zagraniczny wszelkie formalności związane z ubezpieczeniem mogą załatwiać u agenta organizującego podróże służbowe dla pracowników firm. Jednak niektóre firmy ubezpieczeniowe mają specjalne oferty, przeznaczone wyłącznie dla ludzi biznesu.

Latem wielu przedsiębiorców spędza weekendy poza domem. Wybierając się nawet na tak krótki wypoczynek warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Skorzystać można zarówno z polis turystycznych, jak i przygotowanych przez niektóre firmy ubezpieczeniowe ofert dla biznesmenów.

— Nie mamy specjalnej taryfy dla biznesmenów. Przedsiębiorca, który wyjeżdża na weekend, traktowany jest przez nas jak zwykły turysta. Nie jest ważne, co robi na co dzień, ale to, jaki jest charakter tego wyjazdu — mówi Marcin Trojan, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych z PZU.

Dla biznesmenów

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych proponuje jednak specjalne polisy ubezpieczeniowe dla ludzi biznesu, którzy dużo podróżują.

— Naszym klientom proponujemy specjalną opcję biznesową w ubezpieczeniu międzynarodowych kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Polega ona na tym, że przedsiębiorca wielokrotnie wyjeżdżający za granicę w ciągu roku może wykupić jedną polisę, chroniącą go podczas wszystkich wyjazdów zagranicznych — twierdzi Marcin Trojan.

Część towarzystw oferuje także polisy biznesowe, w ramach których otrzymuje się dodatkowo ubezpieczenie na krótkie wyjazdy urlopowe.

— Karta Business Travel VIP ubezpiecza przedsiębiorców zarówno podczas zagranicznych wyjazdów służbowych, jak i prywatnych podróży urlopowych lub weekendowych. Polisa ta jest ważna przez cały rok, niezależnie od liczby i długości trwania wyjazdów. Z naszej oferty wśród przedsiębiorców wciąż największym zainteresowaniem cieszy się jednak polisa Warta Business Travel ubezpieczająca pracowników często wyjeżdżających w zagraniczne podróże służbowe — mówi Monika Sarnecka z Warty.

Pośrednik pomoże

Przedstawiciele biur specjalizujących się w organizowaniu podróży służbowych podkreślają, że biznesmeni mogą załatwić ubezpieczenie turystyczne również za ich pośrednictwem.

— Większość agentów zajmujących się turystyką biznesową oferuje swoim klientom również ubezpieczenia turystyczne. Przedsiębiorca wybierający się w prywatną podróż weekendową może zgłosić się do biura, z którym współpracuje na co dzień, a ono zadba już o jego polisę — twierdzi Grażyna Grot Duziak z firmy Weco Travel, organizującej podróże służbowe dla firm.

Artur Lisowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Lisowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Agenci mają polisy na weekend