AIG również nagrodzi pracowników

WST, AP
opublikowano: 03-02-2010, 08:00

American International Group nadal zamierza wypłacić swoim pracownikom ogromne bonusy.

Jak donoszą  media, amerykański ubezpieczyciel, który został uratowany przed spektakularnym bankructwem wykupieniem przez państwo, chce wynagrodzić pracowników działu produktów finansowych, który poprzez ryzykowne zakłady i oferty walnie przyczynił się do „zatopienia spółki”. W grę wchodzą premie o łącznej wartości 100 mln USD.

Jak podaje dziennik The New York Times, AIG i tak poszedł na ustępstwa, ponieważ zgodził się obniżyć kwotę planowanych premii o 20 mln USD.

Kiedy kryzys uderzył w rynki finansowe na jesieni 2008 r. amerykański rząd podjął bezprecedensową decyzję o wykupieniu bankrutującego AIG, przejmując 80 proc. udziałów w spółce za ponad 182 mld USD. Działania te spotkały się z ogromnym sprzeciwem zarówno ze strony polityków opozycji waszyngtońskiej, jak i zwykłych ludzi. W minionym tygodniu Henry Paulson, były sekretarz skarbu ostro tłumaczył się na Capitolu ze swojej decyzji. Uzasadnił ją ryzykiem ogromnego wzrostu bezrobocia po upadku ubezpieczeniowego giganta. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

To kolejna w ostatnich dniach informacja o ogromnych premiach wypłacanych przez instytucje finansowe mimo kryzysu i ogromnych strat jakie część z nich poniosła. W poniedziałek głośno było m.in. o rekordowej premii dla szefa banku Goldman Sachs, choć w tym wypadku trzeba przyznać, że spółka wypracowała spory zysk. Przeczytasz o tym TUTAJ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, AP

Polecane