Airway Medix chce wyemitować kolejne akcje

opublikowano: 22-09-2022, 14:27
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zarząd spółki chce mieć możliwość podniesienia kaptiału w drodze emisji nie wiecej niż 11,6 mln akcji serii E oraz postanowiła o wyemitowaniu do 8,7 mln akcji serii F.

Inwestorzy nie doczekali się na razie sprzedaży technologii CSS, ani podpisania umowy z BICI Solutions, ale wkrótce może dojść do dwóch podwyższeń kapitału zakładowego.

Airway Medix chce wprowadzić do statutu możliwość podniesienia kapitału w ramach kapitału docelowego o nie więcej niż 3,94 mln zł przez emisję do 11,6 mln akcji serii E z wyłączeniem prawa poboru.

“Powyższe ma umożliwić Emitentowi szybkie i elastyczne przeprowadzanie przez Spółkę kolejnych emisji akcji, a zatem przyczynić się do wzrostu kapitałów Spółki i polepszenia jej pozycji rynkowej” - podano.

Druga emisja ma objąć do 8,7 mln akcji serii F, a objąć ja będą mogli posiadacze warrantów subskrypcyjnych.

“Celem emisji warrantów subskrypcyjnych oraz warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego jest stworzenie dla Zarządu Spółki możliwości wdrożenia programu motywacyjnego dla wskazanych przez Zarząd Spółki pracowników, współpracowników, kontrahentów lub innych osób istotnie zaangażowanych w rozwój oraz działalność Spółki” - dodano.

Obecnie kapitał dzieli się na 58,4 mln akcji, a 34,4 proc. z nich należy do Adiuvo Investment.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane