Akcje w Chinach wzrosły dzięki nowemu planowi giełdowemu

PM
opublikowano: 06-09-2021, 11:38

W poniedziałek chińskie akcje gwałtownie wzrósł, ponieważ plany nowej giełdy w Pekinie i szereg przyjaznych rynkowi wypowiedzi urzędników państwowych poprawiły nastroje.

fot. Bloomberg

Indeks blue-chip CSI300 wzrósł o 1,9 proc., do 4.933,73, podczas gdy Shanghai Composite Index zyskał 1,1 proc. do 3.621,86 punktów.

Indeks śledzący główne spółki notowane na pekińskiej New Third Board (NTB) wzrósł o 13 proc. po tym, jak Chiny ogłosiły w weekend szczegóły dotyczące planowanej Pekińskiej Giełdy Papierów Wartościowych, która będzie oparta na NTB. Shanghai's tech-focused STAR Market i Shenzhen's start-up board ChiNext skoczyły o ponad 2 proc..

Ponadto bank centralny Chin i regulatorzy finansowi powiedzieli w weekend, że zwiększą otwarcie sektora finansowego na wysokim szczeblu poprzez optymalizację rozwiązań instytucjonalnych i poprawę regulacji, podał oficjalny dziennik China Daily.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane