Czytasz dzięki

Amaral: Polsce potrzebni są imigranci do pracy

WST
opublikowano: 24-06-2019, 16:47

Zdaniem Luisa Amarala, prezesa Grupy Eurocash, na polskim rynku coraz mocniej odczuwane są problemy ze znalezieniem pracowników. W wywiadzie udzielonym opiniotwórczej gazecie „Financial Times” stwierdził, że rozwiązaniem mogłoby być wdrożenie przez państwo ułatwień pozwalających na zatrudnianie imigrantów.

W opinii Amarala, obserwowane od trzech lat braki kadrowe są jednym z czynników wpływających na wzrost cen produktów. Wzrost wynagrodzeń powoduje z kolei erozję marż netto jakie wypracowują firmy. Problemy z zatrudnieniem ograniczają też siłę i potencjał konkurencyjny zarówno firm, jak i całej polskiej gospodarki. 

Luis Amaral, CEO Eurocash
Zobacz więcej

Luis Amaral, CEO Eurocash

Amaral jest zwolennikiem zatrudniania większej liczby imigrantów, bo sami (Polacy – red) nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniej liczby pracowników. Podkreśla, że sytuację ratują pracownicy ze Wschodu, jak choćby w przypadku Ukraińców, ale wymogi prawne (m.in. ograniczony czas pobytu i pracy w Polsce) powodują, że nie są to osoby które mogą znacząco poprawić sytuację. Potrzebne są zmiany obowiązujących przepisów oraz strukturalne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane