Amazon: 4,8 mld USD przychodu sprzedawców z Black Friday i Cyber Monday

ARŻ, Reuters
opublikowano: 01-12-2020, 14:52

Amazon poinformował, że niezależne firmy sprzedające na jego platformie przekroczyły 4,8 mld USD przychodów w okresie od Black Friday do Cyber Monday. To o 60 proc. więcej niż w ubiegłym roku, pisze Reuters.

Jak wynika ze wstępnych danych Amazona, ponad 71 tys. małych i średnich firm z całego świata osiągnęło przychody przekraczające 100 tys. USD.

Gigant e-commerce nie podał na razie wyników z podziałem na kraje ani nie ujawnił własnych przychodów ze sprzedaży. Stwierdził jedynie, że tegoroczne zainteresowanie Black Friday i Cyber Monday na jego platformach było rekordowe.

Najnowsze szacunki branżowe wskazują, że sprzedawcy z USA osiągnęli w dniu Cyber Monday łączne przychody na poziomie 11,4 mld USD. Popyt na zakupy w internecie był większy niż zwykle w wyniku obostrzeń wprowadzonych z powodu pandemii i zamknięciu części sklepów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane