American Airlines wznawiają loty Boeingami 737 MAX

ARŻ, Reuters
opublikowano: 29-12-2020, 13:03

American Airlines wznowią we wtorek komercyjne loty Boeingiem 737 MAX. To kolejny milowy krok dla amerykańskiego producenta, który próbuje przejść przez najgłębszy kryzys w swojej 104-letniej historii, pisze Reuters.

Boeing 737 MAX został uziemiony w marcu 2019 roku na 20 miesięcy po dwóch śmiertelnych wypadkach w ciągu pięciu miesięcy, w których zginęło 346 osób. Uziemienie zostało zniesione przez Federalną Administrację Lotnictwa w listopadzie po tym, gdy Boeing wprowadził zmiany w oprogramowaniu i nowe zabezpieczenia.

Pierwszy lot American Airlines między Miami a Nowym Jorkiem odbędzie się we wtorek. „Nigdy byśmy nie przywrócili tego samolotu, gdyby piloci i stewardesy nie czuli się komfortowo” - powiedział dyrektor operacyjny David Seymour.

American Airlines jest trzecim przewoźnikiem na świecie, który wznowi loty Boeingiem 737 MAX po brazylijskich liniach Gol i meksykańskich Aeromexico. Do tej pory po zniesieniu uziemienia wykonano ok. 250 komercyjnych rejsów.

Amerykański przewoźnik aktualnie dysponuje flotą 31 odrzutowców 737 MAX. Siedem z nich zostało odebranych w ostatnich tygodniach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane